Sterownik do kotła na pellet - funkcjonalność i zastosowanie - Aktualności - Brager Sp. z o.o.
Inspirujemy ekologiczny klimat 
Strona główna Aktualności Sterownik do kotła na pellet - funkcjonalność i zastosowanie

Aktualności

Sterownik do kotła na pellet - funkcjonalność i zastosowanie

16/11/2021


Sam zakup nawet najnowocześniejszego kotła na biomasę nie gwarantuje ekonomicznego, ekologicznego czy bezobsługowego działania. Do optymalnego i zautomatyzowanego palenia potrzebne są dodatkowe urządzenia, w tym sterowniki do kotłów. Dzisiaj opowiemy Wam o ich funkcjach, zastosowaniu i zaletach użytkowych na przykładzie flagowca Brager – sterownika do kotła na pellet PELE BORD 890.

Jak działają sterowniki do kotłów na pellet?

Sterownik do kotła na pellet PELE BORD 890 zapewnia automatyczną regulację mocy cieplnej kotła poprzez precyzyjne dawkowanie powietrza i paliwa w procesie spalania.
Sterownik w sposób ciągły kontroluje wszystkie parametry pracy kotła i instalacji grzewczej, przedstawiając je na dużym, czytelnym wyświetlaczu. W urządzeniu zaimplementowano udoskonalony algorytm automatycznej regulacji procesu spalania BRAGER EXPERT, który powstał na bazie eksperckiej wiedzy, wieloletniego doświadczenia i nowatorskich mechanizmów obliczeniowych, we współpracy z polskimi jednostkami naukowymi. Algorytm odpowiada za automatyczny dobór optymalnych nastaw pracy kotła, aby moc była zawsze dostosowana do aktualnego zapotrzebowania na energię cieplną.

Efekt? Nieprzerwana praca, minimalna emisja zanieczyszczeń i dłuższa żywotność kotła.

Zastosowanie sterowników do kotłów

Sterowniki do kotłów służą do kompleksowego sterowania pracą urządzeń grzewczych. Sterownik do kotła na pellet PELE BORD 890 pozwala sterować nawet bardzo rozbudowaną instalacją. Zapewnia wygodne i precyzyjne zarządzanie pracą aż 5 obiegów grzewczych z zaworami mieszającymi i nawet 8 pomp.
Regulator w sposób ciągły kontroluje wszystkie parametry pracy kotła i instalacji grzewczej, przedstawiając je na czytelnym wyświetlaczu. Dzięki temu w ogrzewanych pomieszczeniach panuje pożądany komfort cieplny. Urządzenie oferuje także funkcję przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU) w trybie LATO i ZIMA, z priorytetem lub bez.
Sterownik PELE BORD 890 może współpracować z analizatorem spalin BCA-02 eco, który odpowiada za automatyczną zmianę parametrów pracy, przyczyniając się do istotnego zmniejszenia spalonego paliwa i redukcji emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Sterownik do kotła na pellet - zalety użytkowania

PELE BORD 890 to pierwszy w Polsce regulator z funkcją obsługi za pomocą gestów i najbardziej zaawansowany sterownik do kotła na pellet w aktualnej ofercie producenta. Wyróżnia go duży, 5-calowy wyświetlacz pojemnościowy, nowoczesna estetyka, kompaktowa zabudowa oraz cały wachlarz praktycznych funkcji.
Sterownik zapewnia bezobsługowe palenie, zwiększa żywotność kotła pelletowego oraz daje pewność ponadczasowości wdrożonej instalacji grzewczej. Pozwala na sterowanie instalacją poprzez Internet, sieć GSM i panele domowe, co daje użytkownikowi kontrolę 24h/7 niezależnie od miejsca pobytu. Funkcja automatycznego rozpalania i wygaszania kotła sprawia, że proces spalania staje się bezobsługowy i niezwykle oszczędny.

Kocioł pelletowy, wyposażony w sterownik PELE BORD 890 i dodatkowo w analizator spalin BCA-02 eco, osiąga taką sprawność, jak w warunkach laboratoryjnych, spełnia najbardziej restrykcyjne kryteria emisyjne (a nawet je wyprzedza!) oraz może być pod stałą kontrolą – użytkownika, serwisu czy… władz miasta, które prawdopodobnie po raz pierwszy mają szansę skutecznie wspierać emitentów w przyjaznym dla człowieka i środowiska paleniu.

Wysokiej klasy kocioł na biomasę, sterownik PELE BORD 890 i analizator BCA-02 eco razem tworzą optymalny zestaw do ekonomicznego, ekologicznego i efektywnego palenia pelletem.

Serwis

Masz problem? Zgłoś go tutaj: 795 750 933. Jesteśmy dostępni od Pon-Pt w godz: 8:00-20:00


Zgłoś online
Zainteresowały Cię nasze rozwiązania?
Poznaj je w praktyce.

lub napisz kontakt@brager.com.pl

Wyslij zapytanie
REGULATORY DO KOTŁÓW
ZDALNE STEROWANIE
ANALIZATORY SPALIN