Inspirujemy ekologiczny klimat 
Strona główna Aktualności #RobimyCzystePowietrze razem z Pleszewem

Aktualności

#RobimyCzystePowietrze razem z Pleszewem

30/04/2021


Pleszew jest pierwszą gminą w Polsce, która wdrożyła prekursorski na skalę Europy system eco7zone #RobimyCzystePowietrze w celu poprawy jakości powietrza. Miasto dofinansuje wymianę starych kotłów na nowe - piątej klasy, obligatoryjnie wyposażone w analizatory spalania.

Pleszew od lat walczy ze smogiem. W raporcie najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie według WHO, zajął 3 lata temu niechlubną 14. pozycję. Chociaż sytuacja już się nieco poprawiła, to pleszewski samorząd wie, jak wiele pozostaje do zrobienia. I działa, stając się częścią naszego pilotażowego programu eco7zone.

  • W ramach współpracy zamontujemy na terenie Pleszewa 30 czujników powietrza, by sprawdzić, jaki wpływ na jego jakość mają wykorzystywane w poszczególnych strefach źródła ciepła.
  • Pleszew uruchamia urzędowe dotacje na wymianę kotłów na nowe, ekologiczne modele – z dofinansowania skorzystać może każdy mieszkaniec, który nie ma dostępu do sieci gazowej lub innych, ekologicznych źródeł ciepła.
  • Warunkiem otrzymania dotacji jest zakup kotła z analizatorem spalin (dofinansowanie zostanie powiększone o wartość analizatora) – naszym innowacyjnym, opatentowanym urządzeniem do pomiaru parametrów, analizy i automatycznej regulacji procesu spalania. Analizator zapewni efektywne i proekologiczne palenie oraz pozwoli zarówno użytkownikom, jak i producentom kotłów dostosować się do ekologicznych norm, a nawet je wyprzedzać.
  • Dane z analizatora trafią do specjalnej aplikacji, z której będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy oraz strażnicy miejscy. W aplikacji będzie można m.in. sprawdzić dane z czujników smogu i zgłosić zauważone nieprawidłowości.

Jesteśmy dumni z Pleszewa za troskę o czyste powietrze i zdrową przyszłość dla swoich mieszkańców. Mamy nadzieję, że Pleszew stanie się wzorem i inspiracją dla kolejnych gmin.

https://wlkp24.info/pleszew-innowacja-w-walce-ze-smogiem/?fbclid=IwAR1hX4ijtBhEcnvV82Azt8bRdXJidx3P1ALfj1oYKGiXLTEijzGE3lYJM84 

 


Serwis

Masz problem? Zgłoś go tutaj: 795 750 933. Jesteśmy dostępni od Pon-Pt w godz: 8:00-20:00


Zgłoś online
Zainteresowały Cię nasze rozwiązania?
Poznaj je w praktyce.
795 750 110

lub napisz kontakt@brager.com.pl

Wyslij zapytanie
REGULATORY DO KOTŁÓW
ZDALNE STEROWANIE
ANALIZATORY SPALIN